Saç Ekimi Sonrası Nasıl Yatılır?

09.10.2022
A+
A-
Saç Ekimi Sonrası Nasıl Yatılır?

Saç ekimi sonrası nasıl yatılır? Ve hangi pozisyonlara dikkat edilmelidir? Gibi temel sorular saç ekimi yaptıran herkesin merak ettiği sorular arasında yer alır. Oldukça önemli bir süreç olan saç ekimi, alanında uzman ve profesyonel cerrahlar tarafından yapılmalıdır. Saç ekimi sonrasında her konuda olduğu gibi yatış pozisyonu konusunda da dikkat edilmesi gereken taraflar mevcuttur. Saç ekimi sonrası nasıl yatılır? Yan yatsam herhangi bir zararı olur mu? Gibi sorular saç ekimi yaptıranlar için hassasiyet içeren ve iyileşme sürecini etkileyen sorulardır. Saç ekimi sonrasında yatış pozisyonu bir süre sırt üstü olmalıdır. Özellikle de ekim yapılan bölgenin üzerine kesinlikle yatılmamalı ve bu bölgeye herhangi bir şeyin temasından kaçınılmalıdır. Yatış pozisyonuna özen gösterilmediği takdirde ekim tekniği başarısız olarak sonuçlanabilir.

Saç Ekimi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekimi sonrası nasıl yatılır? Ve başka hangi durumlara dikkat edilmelidir? Saç ekimi sonrasında her durumun önemi kadar yatış pozisyonunu kavramak da önem arz eder. Saç ekiminden sonra süreci verimli şekilde geçirebilmek adına;

  • Yatış pozisyonuna olabildiğince dikkat edilmelidir.
  • Saça baskı uygulayacak olan her türlü davranıştan uzak durulmalıdır.
  • Spor ve egzersiz gibi terlemeyi arttıracak olan durumlardan kaçınılmalıdır.
  • Sigara, alkol ve kafein gibi zararlı alışkanlıklara ara verilmelidir.
  • Vücut hem bedenen hem de ruhen dinlendirilmelidir.
  • Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçlar ve kozmetik ürünlerin dışına çıkılmamalıdır.

Saç Ekimi Sonrasında İyileşme Ne Kadar Sürer?

Saç ekimi sonrası nasıl yatılır? Hangi durumlara dikkat edilmelidir? Ne kadar sürede iyileşebilirim? Gibi sorular en fazla öneme sahip olan sorulardır. Saç ekimi sonrasında iyileşme sürecinin hızı ve verimi tamamen kişinin dikkat ettikleri ile doğru orantılıdır. Ekim sonrasında ilk üç gün ve ilk 15 gün oldukça önemlidir. İlk üç gün boyunca saçların yıkanmaması, ilk 15 gün boyunca ağır işlerden uzak durulması ve diğer hususlara dikkat edilmesi iyileşme sürecini hızlandırır. Aynı zamanda güneş ışığına maruz kalmamak ve olabildiğince terlemeden uzak durmak da iyileşme sürecinin daha doğru geçirilmesine olanak sağlar.

Saç ekimi sonrası nasıl yatılır? adlı makalemizin sonuna geldik. Makalemizde en çok merak edilenleri sizler için yanıtladık. Konu hakkında merak ettiklerinizi yorum kısmına yazabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Saç ekimine dair daha fazla bilgiye ulaşmak ve en iyi saç ekim merkezlerini öğrenmek için Türkiye’nin En iyi saç ekim merkezleri listesini inceleyebilirsiniz.

Ali Ramazanoğlu
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.