Saç Ekimi Sonrası Mastürbasyon Yapılır Mı?

10.10.2022
A+
A-
Saç Ekimi Sonrası Mastürbasyon Yapılır Mı?

Saç ekimi sonrası mastürbasyon eylemi cinsel ilişkiye girmek isteyenler ancak giremeyenler için oldukça önemli bir eylemdir. Mastürbasyon yapmak kişide hem fiziksel hem de seksüel açıdan rahatlama sağlar. Tatmin düzeyi artan hastalarda iyileşme süreci de pozitif yönde etkilenebilir. Ancak saç ekimi sonrası mastürbasyon ve cinsel ilişkinin serbest olup olmadığı konusunda yanıtlar oldukça nettir. Bu nedenle saç ekimi sonrasında gerek mastürbasyon yapmak gerekse cinsel ilişkiye girmek bir süre boyunca yasaklanır. Hastalar uzmanlar tarafından büyük bir dikkatle uyarılır. Cinsel ilişkiye girmek ve mastürbasyon yapmak vücudu yorar ve terlemeyi arttırır. Bu tarz hareketler ve terleme ise iyileşme sürecini yavaşlatır.

Saç Ekimi Sonrası Cinsel İlişki

Saç ekimi sonrası mastürbasyon ve cinsel ilişki ilk 15 gün boyunca kesin olarak yasaktır. Bunun en temel nedenleri ise;

  • Mastürbasyon yaparken ve karşılıklı cinsel ilişkiye girilirken vücudun fazla hareket etmesidir.
  • Vücutta nabız ve ısı artışı yaşanmasıdır.
  • Vücudun yorulması ve terlemesidir.
  • Kan basıncının artmasıdır.

Bu tarz tüm içerikler saç ekimi sonrasında iyileşme sürecini olumsuz yönde etkilediğinden cinsel ilişkiden bir müddet uzak durulmalıdır. Aynı şekilde kişinin tek başına mastürbasyon yapması da saç ekimi sonrasında başarısızlığa neden olabilir. Etkili bir iyileşme süreci geçirmek için, yasaklara sadık kalınmalı ve cinsel ilişkiden de mastürbasyon yapmaktan da uzak durulmalıdır.

Saç Ekimi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekimi sonrasında cinsel ilişkiye girmek ve mastürbasyon yapmak dışında dikkat edilmesi gereken farklı hususlar da mevcuttur. Saç ekimi sonrası mastürbasyon yapmak ve cinsel ilişkiye girmek kesinlikle yasak olduğu gibi duş almak ve saç diplerini su ile temas ettirmek de yasaktır. Stresli ve gergin ortamlara girmek, alkol ve sigara tüketimini sınırlandırmamak, kafein almak, uyku ve beslenme düzeyinde bozukluklar ve özellikle de saç ekimi yapılan bölgenin üzerine yatmak da ne yazık ki sürecin negatif geçmesine yol açar. Bu tarz durumlara dikkat ettiğiniz takdirde, vücudu yormadan, mastürbasyon yapmadan ve cinsel ilişkiye girmeden geçirilen iyileşme süreci daha başarılı sonuçlar elde etmenize de olanak sağlar.

Saç Ekimi Sonrası Mastürbasyon Yapılır Mı? adlı makalemizin sonuna geldik. Makalemizde en çok merak edilenleri sizler için yanıtladık. Konu hakkında merak ettiklerinizi yorum kısmına yazabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Saç ekimine dair daha fazla bilgiye ulaşmak ve en iyi saç ekim merkezlerini öğrenmek için Türkiye’nin En iyi saç ekim merkezleri listesini inceleyebilirsiniz.

Ali Ramazanoğlu
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.