Saç Ekimi Sonrası Ne Zaman Normal Yatılır?

12.10.2022
A+
A-
Saç Ekimi Sonrası Ne Zaman Normal Yatılır?

Saç ekimi sonrası ne zaman normal yatılır? Sorusu saç ekimi yaptıran ve yatma konusunda tereddütte kalanlar için önemli bir sorudur. Saç ekimi sonrasında her konuda dikkat edilmesi gereken hususlar olduğu gibi yatma konusunda da dikkat edilmesi gerekmektedir. Saç ekiminden sonra ekim yapılan bölgeye herhangi bir baskı uygulanması doğru değildir. Bu nedenle yatış pozisyonuna özen gösterilmeli ve kesinlikle ekim yapılan bölge üzerine yatılmamalıdır. Saç ekimi yapılan bölgede bir süre hassasiyet meydana gelir. Bu nedenle gerek güneş ışığına maruz kalmamak gerek su ile temastan kaçınmak ve gerekse ağır egzersizlerden uzak kalmak da önemlidir. Yatış pozisyonuna ise yaklaşık olarak ilk 15 gün boyunca özen gösterilmelidir.

Saç Ekimi Sonrası Yatışa Pozisyonu Nasıl Olmalıdır?

Saç ekimi sonrası ne zaman normal yatılır? Sorusu yatış problemi yaşayanlar için cevabı net olan bir soru türüdür. Saç ekiminden sonra iyileşme sürecinin verimli bir şekilde geçirilebilmesi için mutlaka yatma pozisyonuna özen gösterilmeli ve her zaman saç ekim yapılan bölgeye dikkat edilmelidir. Saç ekiminden sonra;

  • Yatarken saç ekimi yapılan bölge üzerine yatmamaya özen gösterilmelidir.
  • Saç ekimi yapılan bölgeye su temas ettirilmemelidir.
  • Saç diplerine baskı uygulanmamalı ve ağırlığı olan şapka ve benzeri ürünler takılmamalıdır.
  • Sırt üstü pozisyonda yatmak bu süreçte en etkili ve kişiyi yormayan bir pozisyondur.

Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Saç ekimi sonrası ne zaman normal yatılır? İlk 15 günden sonraki süreçte artık yavaş yavaş normal yatmaya başlanabilir. Ancak ilk on beş gün boyunca mutlaka sırt üstü yattığınızdan ve ekim yapılan bölgeye zarar vermediğinizden emin olmalısınız. Aynı zamanda saç ekim sonrasında ağır egzersizlerden kaçınmaya, bol bol su tüketmeye, alkol, kafein ve sigara gibi alışkanlıklardan uzak durmaya, kan sulandırıcı ilaçlar kullanmamaya ve özellikle de terlememeye özen gösterilmelidir. Bu hususlara dikkat edildiği takdirde çok daha verimli bir şekilde iyileşme sürecini geçirebilirsiniz. Hususlara dikkat edilmediği takdirde saç diplerinde kızarmalar, yanmalar, şişme ve morarmalar, kaşıntı ve benzeri sorunlar meydana gelebilir.

Saç ekimi sonrası ne zaman normal yatılır? adlı makalemizin sonuna geldik. Makalemizde en çok merak edilenleri sizler için yanıtladık. Konu hakkında merak ettiklerinizi yorum kısmına yazabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Saç ekimine dair daha fazla bilgiye ulaşmak ve en iyi saç ekim merkezlerini öğrenmek için Türkiye’nin En iyi saç ekim merkezleri listesini inceleyebilirsiniz.

Ali Ramazanoğlu
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.