Saç Ekimi Sonrası Şişlik Ne Zaman Geçer?

14.10.2022
A+
A-
Saç Ekimi Sonrası Şişlik Ne Zaman Geçer?

Saç ekimi sonrası şişlik ne zaman geçer? En çok merak edilen ve tedirginlik duyulan sorulardan birisidir. Saç ekim operasyonundan sonra hem saç derisinde hem de yüzde bazı şişlikler meydana gelebilir. Bu durum herkeste meydana gelmeyeceği gibi kişiden kişiye farklı oranlar şeklinde de kendini gösterebilir. Ancak dikkat edildiği sürece ve doktorların talimatlarına uyum sağlandığı sürece herhangi bir sorun yaşanmadan şişliğin geçmesi beklenebilir. Sürecin getirdiği olağan durumlardan biri olan saç ekimi sonrası şişlik aslında vücudun kendini savunma mekanizmasına geçirmesi ve ödem yapması olarak bilinir. Ancak ilk kez karşılaşan bireyler bu durumu bilmedikleri ile paniğe kapılmaları da oldukça normaldir. Saç ekimi sonrası şişlik ne zaman geçer? Nasıl geçer gibi sorular da endişeyle birlikte gündeme gelir.

Saç Ekimi Sonrası Şişlik Neden Oluşur?

Saç ekiminden sonra bir süre içerisinde yüz bölgesinde şişlikler meydana gelebilir. Hâl böyle olunca hastaların akıllarında saç ekimi sonrası şişlik ne zaman geçer? Sorusu yer alır. Şişliğin ne zaman geçeceğini anlamak için öncelikle bunun sebeplerini bilmek gerekir. Saç ekimi sonrası şişlik oluşmasının bazı nedenleri şunlardır;

  • İğne ile uygulanan anestezi ilaçları,
  • Operasyondan önce kafein ve alkol tüketimini bırakmamış olmak,
  • Kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyor olmak,
  • Saç derisine enjekte edilen ilaçlar,
  • Verilen sıvının alın bölgesine doğru kayması gibi sebeplerdir.

Bu sebepler kişiden kişiye göre değişebileceği gibi farklı şekilde de ele alınabilir.

Saç Ekimi Sonrası Şişlik Nasıl Geçer?

Saç ekimi sonrası ne zaman geçer? Sorusuna aranan yanıt kadar nasıl geçeceği konusunda da merak söz konusudur. Saç ekimi sonrasında oluşan şişlik genelde 3 ile 10 gün arasında meydana gelir. 10. Günden sonra artık şişlik yavaş yavaş inmeye başlar. Ancak daha önceki bir zaman diliminde şişliği geçirmek için buz uygulaması yapabilirsiniz. Elbette deneyeceğiniz başka doğal yöntemler de olabilir lakin doktorunuza danışmadan hiçbir yöntemi bilinç dışı şekilde kullanmamanız gerekir. Bu nedenle doktorunuza öncelikli olarak danışmalı ve onay vermiş olduğu yöntemleri kullanmayı tercih etmelisiniz.

Saç ekimi sonrası şişlik ne zaman geçer? adlı makalemizin sonuna geldik. Makalemizde en çok merak edilenleri sizler için yanıtladık. Konu hakkında merak ettiklerinizi yorum kısmına yazabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Saç ekimine dair daha fazla bilgiye ulaşmak ve en iyi saç ekim merkezlerini öğrenmek için Türkiye’nin En iyi saç ekim merkezleri listesini inceleyebilirsiniz.

Ali Ramazanoğlu
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.