Saçtaki Kızıllığı Almak İçin Yöntemler

28.03.2020
A+
A-
Saçtaki Kızıllığı Almak İçin Yöntemler

Saçtaki kızıllığı almak için yöntemler nelerdir, boya sonrası saçlarda oluşan kızıllığı nasıl engelleyebilirsiniz içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

Çoğu kadın saçlarını boyadıktan sonra istediği tonu elde edemeyebilir. Bunda en önemli etken saçların kızılımsı olmasıdır. Seçtiğimiz boyaların yanlış olması veya öncesinde saçımızda yer alan koyu boyalar nedeniyle saçlar kızıl rengini alabilir. Bu durum çoğu kişi de kötü bir saç görünümüne neden olur ve doğal durmaz. Kadınların hoşlanmadığı kızılımsı renkleri kuaförler kolayca kapata bilmektedir. Cila işlemleri yapılır. Cila işlemlerinin ücretleri nedeniyle bazı kadınlar evde kendisi saçlarındaki kızıllığı yok etmek ister. Saçtaki kızıllığı ve kötü tonları yok edecek doğal yöntemleri deneyebilirsiniz. Aşağıdan saçtaki kızıllığı almak için doğal yöntemler ile ilgili önerilerimizi bulabilirsiniz. Bu yöntemleri uygulamadan önce saçınızın küçük bir kısmında deneme yapın. Sonuçtan memnun kalırsanız ve yıpranma olmaz ise tüm saçınıza uygulayın.

Saçtaki Kızıllığı Almak İçin Yöntemler

  • Duşta normal şampuan yerine mor şampuan kullanın. Mor şampuan saçtaki turuncu ve kızıl tonlarını giderip daha küllü bir renk olmasını sağlayacaktır. Mor şampuan tercih ederken bilinen ve etkili markaları tercih edin.
  • Saçlarınızı küllü bir boya ile boyayabilirsiniz. Normalde kullandığınız saç rengi ile aynı tonda fakat küllü olan bir boyayı tercih edin. Üzerinde küllü ibaresi bulunan boyalar saçlardaki turunculuk ve kızıllığı almaktadır.
  • Saçlarınızı boyarken kullandığınız saç boyasını gri bir ton ile karıştırın. Böylelikle gri ton turuncu oluşumunu engelleyecek ve daha doğal bir saça sahip olmanızı sağlayacaktır.
  • Kumral tonu olan bir boyadan biraz boyama kabına koyun. Bir miktar oksidan ekleyin. Sonrasında içerisine su ekleyip seyreltin. Bu karışımı saçınızın tümüne sürün. Yaklaşık 15-20 dakika bekledikten sonra saçlarınızı mor şampuan ile cila yaparak yıkayın. Bu yöntem ile saçlarınızdaki kızıl tonlardan kolay ve etkili bir şekilde kurtulabilirsiniz.
  • Son olarak tüm saçınızı evde küllü sarıya boyayın. Bir kaç gün geçtikten sonra saçınızı istediğiniz tonda tekrardan boyayın. Altta oluşan sarılan turunculuğu kapatacak ve saçlarınız doğal bir şekilde ışıldayacaktır.

Bu yöntemleri uygularken saçınızı yıpratmamaya özen gösterin. Saçların yıpranmaması için koruyucu ürünler ve doğal yağlar kullanabilirsiniz.

Betül Kılıç
Este Magazin Editörü
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.