Vücut Kıllarından Saç Ekimi Yaptıranlar

20.10.2022
A+
A-
Vücut Kıllarından Saç Ekimi Yaptıranlar

Vücut kıllarından saç ekimi yaptıranlar sürecin ne kadar keyifli geçtiğinden ve başarılı sonuçlar elde edildiğinden bahsederler. Oldukça ciddi bir operasyon süreci olan saç ekimi, çeşitli vücut kılları kullanılarak hayata geçirilebilir. Ancak en önemli olan kısım doğru doktorlar ile çalışmak ve ekim esnasında doğru greftlerin alınması ve nakledilmesidir. Çeşitli bölgelerden alınarak vücut kıllarından saç ekimi yaptıranlar iyileşme sürecinin de ne kadar olumlu geçtiğinden bahsediyorlar. Hem donör bölgede kısa sürede kapanma meydana geldiğini hem de saç diplerinde kaşıntı, yanma gibi reaksiyonların daha az seviyede görüldüğünü ifade ediyorlar. Sizler de saç ekimi yaptırmaya karar verdiğiniz zaman vücut kıllarından saç ekimi yaptıranlar ile iletişime geçebilir ve karar alma sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Hangi Vücut Kıllarından Saç Ekimi Yapılır?

Vücut kıllarından saç ekimi yaptıranlar ile görüşme sağladığınızda hangi vücut kıllarından saç ekimi yapılacağı konusunda da fikir sahibi olabilirsiniz. Kadın ve erkek, yaşlı ve genç fark etmeksizin saç ekim operasyonlarını ihtiyacı olan ve bu operasyona uygun olan herkes yaptırabilir. Saç ekiminde donör bölge olarak kullanılan kısımlar ise şunlardır;

  • Ense bölgesi,
  • Bacak bölgesi,
  • Omuz bölgesi
  • Bacak bölgesi,
  • Koltuk altı bölgesi,
  • Sakal bölgesi,
  • Sırt bölgesidir.

Bu bölgelerde büyüyen saçların köklerinde sertlik ve kalınlık aranır. Sert ve kalın olan saç greftleri kanallara ve deliklere daha kolay yerleşir ve daha sağlam tutunma sağlar. Sonrasında hem iyileşme süreci daha verimli geçer hem de saçların yeniden uzama süresinde farklılıklar meydana gelir.

Saç Ekim İşleminde Vücut Kıllarının Kullanılma Yöntemi

Vücut kıllarından saç ekimi yaptıranlar memnuniyetini dile getirdikçe sizler de bu sürece daha kolay şekilde karar verebilirsiniz. Saç ekim işleminde vücut kıllarının kullanılma yöntemi için donör bölgeden kıl kökleri alınır. Saç derisinde açılan kanallara bu kökler nakledilir. Hem greftlerin alınması esnasında hem de nakledilme esnasında çok dikkat edilmesi gerekir. Bu nedenle devreye saç ekiminde uzman olan doktorlar giriş yapar ve her iki aşama da uzmanlıklarını konuştururlar. Deneyimi ve başarı oranı olan doktorlardan hizmet almak her zaman daha iyi olacaktır.

Vücut kıllarından saç ekimi yaptıranlar adlı makalemizin sonuna geldik. Makalemizde en çok merak edilenleri sizler için yanıtladık. Konu hakkında merak ettiklerinizi yorum kısmına yazabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Saç ekimine dair daha fazla bilgiye ulaşmak ve en iyi saç ekim merkezlerini öğrenmek için Türkiye’nin En iyi saç ekim merkezleri listesini inceleyebilirsiniz.

Ali Ramazanoğlu
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.