Saç Ekimi Sonrası Yıkama Sıklığı Nasıl Olmalı?

18.10.2022
A+
A-
Saç Ekimi Sonrası Yıkama Sıklığı Nasıl Olmalı?

Saç ekimi sonrası yıkama sıklığı nasıl olmalı? En çok merak edilen süreç sorularından birisidir. Saç ekiminden hemen sonra saçların yıkanması normal değildir. Özellikle de ilk üç gün boyunca saç diplerine kesinlikle su temas etmemelidir. Saç ekimi sonrasında saç diplerinde terleme, kaşıntı ve benzeri reaksiyonlar meydana gelebilir. Bu gibi durumlar hastada saçları yıkama isteği uyandırabilir. Bu histen vazgeçmek için tüm sürece dikkat etmeli ve kurallara uyum sağlanmalıdır. Aksi takdirde iyileşme sürecinde daha farklı sorunlar meydana gelebilir. Bu durumda saç ekimi yaptıranların akıllarında saç ekimi sonrası yıkama sıklığı nasıl olmalı? Sorusu yer almaya başlar. Ekim yaptırdıktan sonra ilk üç gün boyunca saçlar yıkanamaz. Ancak sonrasında 3-4 gün aralıklarla saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Haftada 2 kereden fazla yıkamak deriyi olumsuz etkiler.

Saç Ekimi Sonrası Saçlar Ne Zaman Yıkanmalıdır?

Saç ekimi sonrası yıkama sıklığı nasıl olmalı ve saçlar ilk olarak ne zaman yıkanmalıdır? Saçlarınızı artık yıkamak istediğinizde ekimden sonra en az üç gün geçtiğinden emin olmalısınız. Haftada 2 kereden fazla olmamak şartıyla 3-4 gün periyodik aralıklarla saçlarınızı güvenilir reçete edilmiş ürünler kullanarak yıkayabilirsiniz. Yıkama esnasında saç diplerine baskı yapmadığınızdan ve deriyi yoğun şekilde kaşımadığınızdan emin olmalısınız. Sonrasında ilk 15 günü tamamlamak ve verilen tüm talimatlara düzgün şekilde uymak sizin yararınıza olacaktır.

Saç Ekimi Sonrası Saçlar Nasıl Yıkanmalıdır?

Saç ekimi sonrası yıkama sıklığı nasıl olmalı ve saçlar nasıl bir pozisyonda yıkanmalıdır? Saçlarınızı artık yıkama zamanı geldiğinde çok dikkatli davranmanız gerektiğini unutmamalısınız.

  • Saç diplerine baskı yapmamalı ve çok hızlı hareket etmekten kaçınmalısınız.
  • Ekim bölgesine yavaş masaj teknikleri uygulayabilirsiniz.
  • Ekim sonrasında saçları yıkarken mutlaka cerrahınızın verdiği şampuan ve diğer ürünleri kullanabilirsiniz.
  • İlk yıkama ve sonrasında devam eden yıkamalarda bol su ile durulama yaptığınızdan emin olmalısınız.

Tüm bu hususlara dikkat ettiğiniz takdirde saç diplerinde herhangi bir sorun meydana gelmez. Aksine saç diplerinde rahatlama elde edebilir ve yumuşacık beslenen saçlara sahip olabilirsiniz. Talimatların dışına çıkmadığınız sürece iyileşme sürecinde hiçbir sorunla karşı karşıya kalmazsınız.

Saç ekimi sonrası yıkama sıklığı nasıl olmalı? adlı makalemizin sonuna geldik. Makalemizde en çok merak edilenleri sizler için yanıtladık. Konu hakkında merak ettiklerinizi yorum kısmına yazabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Saç ekimine dair daha fazla bilgiye ulaşmak ve en iyi saç ekim merkezlerini öğrenmek için Türkiye’nin En iyi saç ekim merkezleri listesini inceleyebilirsiniz.

Ali Ramazanoğlu
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.