Dr.Terziler Exclusive Hair Clinic

02.08.2022
A+
A-
Dr.Terziler Exclusive Hair Clinic

 Dr.Terziler Exclusive Hair Clinic 

 

Herkesin hem fikir olduğu bir durum var ki, bir insanın görselliğindeki olumsuz değişiklikler, onu kötü bir duygu durumuna sürükler. İşte bu görsel olumsuzlukların başında saç kaybı gelir. Günümüzde her gün bir basamak daha yükselen teknoloji, çözümü eskiden çok zor olan pek çok sorunu kolaylaştıracak bir hal aldı. Bugün birçok saç ekim merkezi ve sunulan birçok yöntemle beraber saç kaybında sayısız kalıcı çözümlere kavuştuk. Bugün eşsiz çözümler sunan saç ekim merkezlerinden birini size tanıtıyor olacağız: Dr.Terziler Exclusive Hair Clinic. (https://drterziler.com/)

Dr. Servet Terziler Kimdir?

1968 doğumlu olan Dr. Servet Terziler İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. 2004 yılında kurduğu Esteworld markası, “Saç Ekimi ve Tedavileri”, “Plastik Cerrahi”, “Medikal Estetik”, “Ağız ve Diş Sağlığı/Estetiği” ve “Sağlıklı Beslenme ve Diyet” alanlarında hizmet vermektedir. Dr. Servet Teziler, Robotla Saç Ekimi, VIP Saç Tedavi ve Ekim alanında uzmandır ve 2005 yılında Sağlık Bakanlığı’ndan “Medikal Estetik Hekimliği” unvanını almıştır. Bunun akabinde sayısız bilimsel çalışma ve incelemeler üzerine yurtiçi ve de yurtdışında eğitimlere katılmıştır.

Esteworld de dünya trendinde olan yöntemleri bulunduran Dr. Servet Terziler yine gelişmiş ülkelerdeki ileri teknoloji olan robotik saç cerrahisini Esteworld bünyesinde uygulamaya başlamıştır. Esteworld’ü cerrahide dünyada saygınlık gören bir merkez haline getirmeyi başaran Dr. Servet Terziler 11 Mayıs 2022’de Dr.Terziler Exclusive Hair Clinic’i İstanbul Etiler’de hizmete sokmuştur. Dr. Terziler Exclusive Hair Clinic İstanbul’un Dubai’de yaklaşık olarak 2023- 2024’de, Londra’da ise 2025-2026’da şubelerini açma hedefine kendine koymuştur, kendisi ile yapılan söyleşilerde, dünya markası olmada yurtdışına açılmanın önemine hep dikkat çekmiştir.

Dr Servet Terziler, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Sağlık Komisyonu Üyesi ve Esteworld Saç Ekimi ve Plastik Cerrahi Sağlık Grubu ve de Esteworld Yönetim Kurulu Başkanı, plastik cerrahi hastanesi Esteworld’ün medikal direktörü ve de Türk Sağlık Turizmi Derneği (TÜSATDER) başkanıdır. Bu görevlerini de uzman hekimliğiyle birlikte sürdürmektedir. İnsanın sevdiği işi yaptığı sürece asla yorulmadığı misyonuna sahip olan Dr. Servet Terziler 25 yılı aşkın süredir hem saç cerrahisi hem de saç estetiği alanlarında başarılı çalışmalarını sürdürmektedir. Kamuoyunu katıldığı binlerce TV programı üzerinden bilgilendiren Dr. Servet Terziler, deneyimlerini ayrıca Dünya gazetesinde köşe yazarı olarak da paylaşmaktadır. Sağlık turizminde yaşanan yoğunluk ve talep dolasıyla oluşturulan global basındaki “Turkish Hairlines” tabirinin sebebi de Dr Servet Terziler’in çalışmalarıdır. Bu tabiri İstanbul’u sağlık turizminde ziyaret eden misafirlerin yoğunluğu meydana getirmiştir. Bütün bu çalışmalarına ek olarak, Dr.Terziler’in 2016 yılında yayımlamış olduğu “Gücün Güçsüzlüğündendir” isimli bir kitabı da vardır.

Dr. Terziler Exclusive Hair Clinic De Hangi Saç Ekimi Yöntemleri Var?

Robotik Dhi, Safir Fue yöntemlerinin saç ekiminde kullanıldığı Dr.Terziler Exclusive Hair Clinic’de ayrıca sakal, bıyık, favori ve de kaş ekim yöntemleri de mevcuttur. Yine sunulan bu yöntemlere ek olarak ön hazırlıklı saç ekimi hizmeti de vardır. Tüm uygulamalar kişiye özel, butik biçimde tasarlanır. Dr. Servet Terziler Robotik Dhi’yi bir devrim, Safir Fue’ü ise, ‘Safir Mücevher’i olarak tanımlar, bu anlamda da hastalara özel hizmet ve değer verdiğinin altını çizer. Robotik sistemdeki monte edilen ince ayrıntılarla sıfır hata ile maksimum kalite gerçeğe dönüşmektedir.

Ön Hazırlıklı Saç Ekimi Nedir?

Bu modelde kişiye, 4-5 ay süresince saç lazeri uygulanarak tedavi protokolü kapsamında kişinin daha gür saçlara erişmesi hedefleniyor. Ön hazırlıklı saç ekiminin amacı saç köklerin uyanması için, saçta seyreklik bulunan yerlere müdahale etmektir. Saç lazeri seanslarının ardından kişinin saç ekim tarihi ve programı belirlenir. Uygulama esnasında yurtdışından ithal edilen “magic powder” olarak adlandırılan “Acell” tozuyla hazırlanan serum kullanılır.

Ön Hazırlıklı Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

İlk aşamada saç ekimi yaptıracak kişi, uzman doktor tarafından detaylı bir konsültasyondan geçer, yine bu etapta saç köklerine analiz yapılır. Analiz süresince greft’lerin kalitesi ve donör alanının özellikleri incelenir. Bu aşamanın ardından saç çizgisi belirlenir ve tedavi süreci başlar. Saç ekimine geçilmeden ön hazırlık olarak tanımlanan bu süreçte kişi 4-5 seans saç lazeri uygulaması alır. Sonrasında, kişi saç ekimi için uygun pozisyona gelmiş olur. Saç lazer tedavisi saç ekiminden önceki hazırlayıcı sürecin bir parçası olmasına rağmen, gerekli görüldüğü takdirde mevcut saç ekimi tamamlandıktan sonra da 4-5 seans daha uygulanabilir.

Kimler Ön Hazırlıklı Saç Ekimi Yaptırabilir?

Sağlık problemi olmayan ve reşit olan herkes ön hazırlıklı saç ekiminden faydalanabilir, saç ekiminin yapılacağı kişide donör bölgesi zayıfsa, Dr Servet Terziler tarafından geliştirilen bu özel yöntemle, bu bölgede güçlenme sağlanabilir.

Robotik DHI Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi alanındaki güncel yeniliklerin bir ürünü olan robotik DHI, Dr Servet Terziler tarafından geliştirilmiştir, patentine sahip olduğu bu uygulama iki aşamada tamamlanmaktadır. Saç kökleri toplanır ve özel uçlu “choi” adlı kalemin vesilesiyle hedef bölgeye ekilir. Bu yöntemin özelliği, saç köklerinin zedelenmeden ve canlılığını yitirmeden aktarılabilmesidir. Hastalara büyük kolaylık sağlayan asıl avantajı ise, saç tıraşı olmamasıdır, bu hem görsel açıdan hastayı tatmin edicidir hem de saç ekimi yaptırdığını paylaşmak istemeyen hasta için önem teşkil etmektedir.

Robotik Saç Ekimi Nasıl Uygulanıyor?

Robotik DHI saç ekimi, saç ekimi yapılacak olan hastayı kaygıdan uzaklaştıracak şekilde, sedasyon yöntemi ile birlikte uygulanıyor, bu da hastanın ağrısız, acısız bir işleme tabi tutulabilmesine olanak sağlıyor. İşlem sırasında yüksek verimi sağlayan mucize ise “Acell” diğer bir deyişle halk arasında bilinen adıyla saç aşısıdır.

Ekim öncesinde saç ve cilt yapısı detaylı inceledikten ve robot taraması yapıldıktan sonra, kişiye damardan analjezik (ağrı kesici) ve sedatif (rahatlatıcı) ilaç kombinasyonu veriliyor. Kişinin bunun ardından girdiği yarı uykulu ama bilincinin açık olduğu hal 10 dakika sürüyor. Bu uygulama ardından lokal anesteziye geçiliyor.

Robotik Saç Ekimi Ne Kadar Sürüyor?

Robotu etkin şekilde talimatlarıyla yönlendirecek bir uzmanın el işçiliğine ve tecrübesine dayanan, robotik Dhi yöntemi 7 saat sürüyor.

Robotik DHI Saç Ekimi Kimler İçin Uygundur?

Kronik rahatsızlığı ve de sağlık sorunu olmayan, reşit olan herkesin yaptırabileceği bir yöntemdir. Özellikle iyileşme süresinde zaman kazanmak ve tıraşsız saç ekimi isteyen olan hastalar tarafından tercih edilmektedir.

Safir FUE Saç Ekimi Nedir?

Safir Fue uygulaması adını mevcut olan bir yöntem olan Fue den, uygulama anında kullanılan kalemlerin safir uçlu olmasından ötürü almaktadır. Safir Fue uygulaması saç ekimi yapılan kişiye en doğal saç görünümünü kazandırmasıyla bilinmektedir.

Safir FUE Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Safir Fue işlemi öncesinde uygulama yapılacak kişinin yüz ve baş yapısını dikkate alarak ve saç yapısını analiz ederek milimetrik ölçümler yapılır. Uzman doktorun konsültasyonundan sonra kişi tıraş edilir, ardından uygulamanın bu aşamasında sedasyon yapılır. Sedasyonun tamamlanmasından sonra lokal anesteziyle işlem sürer.

Lokal anesteziden sonra ACell, deriye “microneedle” adı verilen bir cihaz ile enjekte edilir. Bunun ardından mikro motor ve punch lar ile greftler donör bölgeden Fue tekniği ile tek tek alınıp saç ekimi olacak bölgeye safir uçlu medikal kalemle “V” şeklinde açılan kanallara ekilir. Kanallardaki açılma süreci Safir Fue nün doğal görümlü saçlara kavuşmada en belirleyici öge olduğu bilinir. Çünkü saç köklerinin çıkış yönü ve yoğunluğu bu aşamada belirlenmiş olmaktadır. Diğer bir önemli nokta ise metal uç yerine safir uç olmasıdır, böylece daha ince ve daha keskin olan bu uçlarla, daha fazla kanal açılmasına olanak vererek, daha sık greft ekimini mümkün olmaktadır.

Safir FUE Saç Ekimi Kimler İçin Uygundur? 

Safir Fue kronik bir rahatsızlığı olmayan ve reşit olan herkes tarafından yaptırılabilir. Safir Fue yaptıracak olanlar mevcut saçının büyük bir kısmını kaybedenler olduğu kadar, yine saç seyrekliği yaşayan ve alın çizgisinin geriye gittiği hastalar tarafından da rahatlıkla tercih edilebilir.

Dr.Terziler Exclusive Hair Clinic’de saç ekimi yöntemlerine ek olarak saç bakımı ve tedavileri de bulunmaktadır. Bunlar, saç lazeri, büyüme faktörü (growth factor), içten dışa canlandırıcı (hair nail cocktail) ve saç aşısıdır (Acell).

Saç Lazeri Nedir?

Dr.Terziler Exclusive Hair Clinic

Bugün gerek sosyolojik gerek fizyolojik açıdan kaynaklı pek çok sebeple saç kaybı yaşanıyor. Saç kaybının temeli uykuya geçen saç köküdür.  Böylece saç tellerinin güçsüzleşmesinin ardından saç dökülmesi başlıyor. Bu noktada saç lazeri mucizevi bir dokunuşla köklerin uyanmasını, saçsız alanların yeniden gür bir biçime kavuşmasını sağlıyor. İncelmiş saç telleri yeniden kalınlaşarak kişinin dış görünümündeki olumsuzlukları ortadan kaldırıyor.

Saç Lazerinde Sonuçlar Ne Zaman Görülür?

Sonuçlar saç tedavisi uygulanan kişideki mevcut saç durumuna, foliküllerin potansiyeline ve de en tabi saç yapısına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İlk uygulamadan sonra hacim artışı ve de saç tellerinde güçlenme 3-4 haftada gözlemlenebilir.

Saç Lazeri Uygulaması Kimler İçin Uygundur?

Belli bir yaş sınırı koymaksızın saçlarında seyrelme, dökülme ve incelme yaşayan herkes için uygundur, bilimsel anlamda herhangi bir yan etkisi de bulunmamaktadır. Bu yönüyle güvenle saç tedavisinde kullanılmaktadır.

Growth Factor (Büyüme Faktörü) Nedir?

Dr.Terziler Exclusive Hair Clinic

Growth factor (büyüme faktörü) yapılmış olan klinik çalışmalar neticesinde saçların güçlenip, sağlıklı şekilde uzamasını mümkün kılan bir mezoterapi yöntemidir. Bilinmesi gereken en önemli ayrıntı şu ki, growth factor bir saç ekim uygulaması değildir. Growth factor saç tellerine gücünü geri kazandırmak için uygulanan bir tedavi modelidir. Saç kaybı yaşanmadan, bunun önüne geçebilmek adına uygulanır. Yine mevcutta uygulanan saç ekimi tedavisine destek, tamamlayıcı nitelikte de de kullanılabilir.

Hem gündelik hayattaki olumsuz bazı unsurlar hem de genetik miras tabanlı fizyolojik bazı sebeplerden ötürü saç kaybı bugün toplumda her yaş aralığında sık rastlanılan bir durumdur. Bu kadar yaygın bir sorun için modern teknolojide sürekli alternatif ve destekleyici tedavi yöntemleri bulunmaktadır. İşte growth factor bunlardan biridir. Yaş aralığı olarak 15-45 olan kişilerde uygun bir destekleyici ve önleyici tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Growth Factor (Büyüme Faktörü) Nasıl Uygulanır?

Lokal anesteziye ihtiyaç duyulmadan uzman bir hekimin skin stamp ile mikro kanallar açmak suretiyle friksiyon şeklinde – daha anlaşılabilir bir tabirle – ovma hareketleri uygulayarak saç diplerine enjekte edilmesiyle “growth factor” uygulanır. Haftada 1 kez, seans başına 15-20 dakika yapılan bu uygulama yaklaşık 2.5 ay gibi bir sürede tamamlanır. Kendini adından da belli ettiği gibi, proteini bir hayli barındıran bu destekleyici tedavi, saç köklerinin sağlıkla tekrar büyümesini sağlamaktadır.

Growth Factor Tedavisinde Ne Zaman Sonuç Görülür?

Kişinin desteklenecek saç yapısı ve genel durumu  görülecek olan sonuçları etkilese de growth factor’un sonuçları 3. Veya 4. Seanstan sonra belli olur. Yine söz konusu tedavi tamamlanıncaya kadar alınacak olan verim, uygulama yapılan saç yapısı, cinsiyet ve yaş durumuna göre değişiklikler gösterebilir.

Growth Factor Uygulaması Kimler İçin Uygundur?

Growth factor un hitap ettiği kitle birden çok kategoride karşımıza çıkmaktadır, bunlardan ilki henüz saç kaybı yaşamamış ve saç dökülmesini engelleyici nitelikte kullanan kitledir, bir diğeri saç ekimi tedavisine destek ve tamamlayıcı nitelikte growth factor u kullanan kitledir ve en son olarak da saç ekimini tamamlamış ve ilerleyen süreçlerde mevcut saç yoğunluğunun gücünü muhafaza etmek isteyen kitle growth factor u tercih edebilir.

Hair-Nail-Coctail (İçten Dışa Canlandırıcı Etki) Nedir?

Dr.Terziler Exclusive Hair Clinic

Hair nail coctail, içten dışa etki, adından da anlaşılacağı gibi hem saç hem de tırnaklar üzerinde tam anlamıyla canlandırma sağlamaktadır. Bu uygulamanın içeriğindeki yoğun miktarda bulunan çinko ve B vitamini kompleksleri (B1, B2, B5, B6, B7, B9, B12) sayesinde saç kökleri ve tırnaklar hiç olmadığı kadar güçlü bir hale gelir. Çinkonun da mevcudiyetiyle cilt yaşlanması engellemekte de oldukça etkilidir. Kendi başına güçlendirici etkisi olan bu model, mevcut bir saç ekiminin de destekleyici ve tamamlayıcısı olarak da tercih edilebilir.

Gündelik hayattaki koşuşturmadan ötürü yemek için dahi zaman bulamadığımız durumlar oluyor, tüm bu yoğunluk ve yorgunlukta, çeşitli vitamin eksikliklerinden ötürü hem tırnaklarda hem de saçlarda ciddi sıkıntılar olabiliyor. İşte hair-nail-coctail tüm bunları çözümleyecek tek adres olarak bizlere sunuluyor.

Hair-Nail-Coctail (İçten Dışa Canlandırıcı Etki) Nasıl Uygulanır?

Tedavi modeli başlamadan evvel, saç için gerekli olan doğal bileşenlerden bir karışım hazırlanır (*bu karışımın içerisinde vitamin, mineral ve aminoasit vardır). Kişiye özel olarak hazırlanan bu karışım mikro iğneleme yöntemiyle saç derisinin 2-3 mm altına enjekte edilir. Kişiye göre değişiklik gösterse de, hair-nail-coctail de bir seans 10-30 dakika arasında sürer. Bu uygulama modeli 1 ay boyunca haftada 2 kez, 3 ay boyunca da haftada 1 kez yapılır. Bu tedavi modelinde koruma seanslar olarak da ayda 1 kez seans almak tavsiye edilir.

Hair-Nail-Coctail (İçten Dışa Canlandırıcı Etki) Kimler İçin Uygundur?

Günümüzdeki modern teknolojinin mucizevi dokunuşları içeren bu tedavi modeli yaş ve cinsiyet sınırı koymaksızın saç ve tırnak bakımında ideal çözümlere erişmek isteyen herkes tarafından gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.

ACell Saç Tedavisi Nedir?

Dr.Terziler

ACell, modern tıbbın bir getirisi olarak günümüzde halk arasında saç aşısı adıyla bilinen en yüksek oranda verim ve iyileşme sağlayan bir tedavi modelidir. Yapısı gereği plazma tekniğinin bileşiminden meydana gelen ACell, doku üretimine hız kazandıran bir madde olan ekstraselüler matriks ile hücreler arası bağlantı kurmaktadır. Saç tedavisinde canlanan kök hücreler çevresinde sağlam bir doku görevini üstlenerek, saçların etrafını saran bu sağlıklı kökleri takip ederek çoğalmasını sağlar.

ACell Saç Tedavisi Nasıl Uygulanır?

ACell tedavisinde “magic powder” olarak adlandırılan ACell tozuyla kişinin kendi kanından üretilen zengin plazma bir araya getirilerek tam anlamıyla kişiye özel bir saç aşısı elde edilmektedir. Bu tedavi lokal anestezi ile birlikte ortalama 1 saatte tamamlanmaktadır, hazırlanmış olan bu kişiye özel serum aktif olmayan saç kök hücrelerin aktivasyonunu gerçekleştirmektedir.

ACell Saç Tedavisinde Ne Zaman Sonuç Alınır?

Bu tedavi modelinde sonuçlar 4.aydan itibaren görülmeye başlanır. Geçen süre zarfında saç kalitesinde bariz görünen bir parlaklık ve güçlenme meydana gelmektedir. Uzun vadede kişiden kişiye farklılıklar gösterse de, bir yılın ardından yine destekleyici tedavi olarak ACell  uygulamasına devam edilebilir.

Dr.Terziler Exclusive Hair Clinic Saç Ekimi Fiyatı Nedir?

Klinik dahilinde birden fazla bulunan uygulama ve tedavi bulunuyor. Bu uygulamaların fiyatları kişinin ihtiyacı ve uygulama yapılacak kişinin fizyolojik özelliklerine bağlı olarak seans bazında değişiklikler gösterebilir. Yine de ücret aralıklarını paylaşmak gerekirse, alternatif saç tedavilerinde saç lazer için ücret ortalama olarak 10000 TL-12000TL, ACell tedavisi için ücret 8000TL-12000TL, growth factor için olan ücret 10000 TL ile 15000TL arasındadır, hair nail cocktail için ise seanslar 4000TL ile 5000 TL arasındadır. Saç ekim tedavileri olarak Safir Fue için ücret 20000 TL-40000TL , robotik DHI için ise 25.000TL-45.000TL arasındadır.

Dr.Terziler Exclusive Hair Clinic Hakkındaki Yorumlar Nelerdir?

Gerek akademik gerek insani özelliklerinin üstünlüğüyle Dr. Servet Terziler internet üzerinde olumlu yorumlar almaktadır. Saç lazer tedavisinden memnun olanların sayısı azımsanamayacak kadar fazladır. Dr. Servet Terziler ve ekibi, deneyimleri ve hastaya olan hoşgörülü yaklaşımlarıyla ameliyat, iğne, hastane korkusu olan hasta adaylarının kaygılarını kısa ve uzun vadede sıfıra indirmektedir. Hastalar seçilen tedavi yöntemi ne olursa olsun, kendilerini özel hissettiklerini ve klinikteki tüm uygulamalara olan güvenlerini dile getirmişlerdir. En baştan en sona, uygulama ve tedavi modellemelerinde her basamakta hastalar memnuniyetlerini çeşitli platformlarda dile getirmişlerdir.

Dr.Terziler Exclusive Hair Clinic Nerede?

Saç check-up ve saç genetik testleriyle kişiye özel tedavi programları uygulayan Dr.Terziler Exclusive Hair Clinic, İstanbul’da Avrupa yakasında hizmet vermektedir. (Adresi: Akat, Ebulula Mardin Cd. No:20, 34330 Beşiktaş/İstanbul)

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.