Sedasyon Uygulaması Nedir?

Sedasyon Uygulaması Nedir?

Sedasyon İle Acıya, Ağrıya, Kaygıya Veda!

 

Son yıllarda saç ekimindeki teknik gelişmeler sayesinde çözülmesi mümkün görünmeyen pek çok sorun çaresine kavuştu. Bu sorunlar sadece fiziksel iyileştirme ile kısıtlı kalmasın diye, sıra saç ekimindeki psikolojiye geldi. Artık saç ektirecek hastanın içinde bulunacağı psikoloji için de bir onarım söz konusu! Bu onarım kapsamında sedasyon uygulaması ile acıya, ağrıya dair kaygılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Sedasyon Uygulaması Nedir?

Sedasyon, başka bir deyişle sedatif etkiye maruz kalarak yarı uyku halinde olma demektir. İşte bu sayede, sedasyon içeren saç ekimi, baş bölgesine uygulanacak olan anestezik iğnelerle gerçekleşir, söz konusu bölge uyuşturulduktan sonra hasta hiç ağrı veya acı hissetmeden uygulama tamamlanır. Kaygı düzeyini yükseltecek içerikte görünen saç ekimini hiç olmadığı kadar rahat bir sürece döndüren sedasyon uygulamasının, hasta üzerinde negatif yan etkisi de bulunmamaktadır.

Sedasyon Uygulaması Kimler İçin Uygun Çözümdür?

Çeşitli sebeplerden ötürü birçok hastanın ameliyat olma, iğne olma, kan görme, acı çekme, yüksek ağrıya maruz kalma gibi bazı fobileri mevcuttur. Tüm bu kaygı içeren unsurlar, saç ekimi sürecinde hastaların karşısına çıkacağından, hastalar için gereken çözüm sedasyon da bulundu. Sedasyon sayesinde hasta bu olumsuzlukları deneyimlemeden operasyona girebilir.

Sedasyon Uygulaması İle Olan Saç Ekimine Yönelik Talep Artışta!

Tüm dünya, güncel uygulamalardan olan sedasyon ile saç ekiminden fayda sağlıyor. Sedasyon “Safir Fue” ve Robotik “DHI” saç ekimiyle kombine bir şekilde uygulanabiliyor.

Sedasyon Uygulamasının Süreci Nasıl Başlar, Devam Eder?

Anestezinin iğnesiz, en konforlu hali olarak nitelendirilen sedasyon uygulaması operasyondan önce damar yoluyla verilen ilaçla başlar. Genel anesteziden farklı olarak hasta tam bir uyku halinden uzak kalarak, rahatlama sağlar. Unutulmaması gereken en önemli ayrıntı şudur: Sedasyon uygulamasında hastanın bilinci açık olur.

Sedasyon Uygulamasında Yaşın Önemi Var Mı?

Akıllara takılan bir diğer soru ise sedasyon uygulamasında bir yaş aralığı kriterinin olup olmadığıdır. Sedasyon yeni doğan bebekten ileri yaş grubuna kadar geniş yelpazedeki bir yaş grubuna uygulanabilir.

Kimler Neden Sedasyon Uygulaması Yaptırır?

Temel anlamda kaygılı bir sürecin içinden sıyrılma gibi düşünülen sedasyonun uygulama alanı ve uygulama gerekçeleri aslında oldukça geniştir. Çünkü sedasyon sadece kaygı güden hastalarda değil ayrıca acı eşiği düşük olan hastalarda da uygulaması vardır. Bu özelliğin hitap ettiği hastalar içinde sedasyon kurtarıcı nitelikte bir görev üstlenir.

Sedasyon Uygulamasında Risk Var Mı?

Sedasyon süresince hasta solunumu genel anestezi de olduğu gibi makineye bağlı olmadığı için, sedasyon risk yoktur. Sadece kronik bazı rahatsızlıklara sahip kişilerden, örneğin kalp hastalarından işlem öncesi bazı tetkikler istenebiliyor.

Sedasyon Uygulaması Ne Kadar Sürmektedir?

Anestezi hekiminin belirleyeceği dozla beraber saç ekiminde uygulanan sedasyon yaklaşık 1-2 dakika almaktadır. Böylece, kişi uygulamanın ardından hafif bir uyku halinde bilinci açık olarak uygulamaya devam eder.

Saç ekiminde uygulanan sedasyonla beraber uygulama yapılan kişi baş bölgesine kullanılan iğneleri asla hissetmez. Sedasyonun etkisi birkaç dakika içinde geçtikten sonra yerini lokal anesteziye bırakır. Tüm bu uygulamaların sayesinde saç ekimi iğnesiz, acısız, ağrısız olarak son bulur.

Sedasyon Uygulaması

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.