Şakaklara Saç Ekimi Öncesi Sonrası

03.12.2021
A+
A-
Şakaklara Saç Ekimi Öncesi Sonrası

Şakaklara saç ekimi yapılırken genellikle şakak ve sakal bölgelerindeki saçların birleşim yeri olan alına yönelik saç ekimleri yapılır. Tip 2 bölgesel saç dökülmesi durumunda alın ve şakaklardaki saçları ayrı ayrı değerlendirmek doğru değildir. Şakak bölgesi saç ekimini bölgesel bir saç ekimi olarak değerlendirebiliriz. Alopesi olmayan bir kişide, şakak saçı, saçın geri kalanından stil ve açı bakımından farklıdır. Temporal bölgedeki hemen hemen tüm saçlar seyrek ya da daha ince saç köklerinden oluşur. Yan saç çizgisini oluşturan bu kılların açıları 510 dereceden olup kendilerine has açı ve yönleri vardır.

Şakak Bölgesine Saç Ekimi Evreleri

Şakak bölgesi aynı zamanda temporal bölge olarak da bilinir ve buradaki saçlar genellikle temporal üçgen dediğimiz bir bölgede yer alır. Alopesi areatalı kişilerde şakak üçgen bölgesindeki saçlar zamanla zayıflamaya başlar, bir süre sonra üçgen kaybolur ve şakak bölgesindeki saçlar toplanır. Bu tamamen androjen salgılanmasından kaynaklanan bir durumdur. Bu durumu 4 farklı adımda inceleyebiliriz.

  • Adım 1: Şakak çizgisi normaldir, üçgenin keskinliği bozulmamıştır.
  • Adım 2: Şakak bölgesi helal üçgeni görünür, ancak saçlar giderek daha fazla ağarmaya başlar.
  • Adım 3: Şakak üçgeninin noktası dediğimiz temporal alanının noktası kaybolmaya başlar. Üçgen içe doğru kayar ve üçgenin açısının keskinliği kaybolur.
  • Adım 4: Üçgen tamamen kaybolur. Nitekim alışılmış dışbükey bölge tamamen ortadan kalkmış ve içbükey bir bölge haline gelmiştir. Bu, gelişmiş alopesi areata ile daha yaygındır.

Şakaklara Saç Ekimi Sonrası Neler Olur?

Şakaklara saç ekimi sonrası bazı olumsuz durumlarla karşılaşmanız mümkün. Dilerseniz şakaklara saç ekimi sonrası karşılaşabileceğiniz durumları sizler için maddeler halinde sıralayalım.

  • Ekim sonrası saçı şampuanlama, klasik bir implantasyon sonrası yıkama prosedürüdür.
  • Ekim ‘den sonra bu bölgede de yüklerde bir azalma görüldü.
  • En önemli detay ekim sonrası yatış pozisyonudur. Yanına yatmamalıdır. Aksi takdirde, kökler sürtünme ile yerinden çıkabilir. Bu durumda, uzanırken boyunluk takabilirsiniz.
  • Şakak saç ekimi öncesi ve sonrası sonuçlar için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Sakak
  • fide fiyatı gibi ayrı bir fiyat yoktur, ekim yaptığınız yere göre aşı başı veya toplam telif ücreti belirlenir.

Gibi durumlar şakak bölgesine saç ekimi sonrasında gerçekleşebilir. Ayrıca “Türkiye’nin En iyi saç ekim merkezleri” hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz ilgili makalemizi ziyaret edebilirsiniz.

Ali Ramazanoğlu
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.