Saç Ekimi Seyrek Oldu

03.12.2021
A+
A-
Saç Ekimi Seyrek Oldu

Seyrek saç ekimi, saçların dökülmediği ancak seyrekleştiği durumlarda uygulanan saç ekimi yöntemlerinden biridir. Saç köklerinin yoğun olduğu donör bölgeden (ensenin arkası) saç köklerinin alınarak saç dökülmesi olan bölgeye nakledilmesi işlemidir. Seyrek saç ekimi tedavisi, saç dökülmesi veya seyrekliği yaşayan hastalar için en kalıcı olan saç ekimi tedavisidir. Seyrek saç ekimi, saç seyrelmesi sorunu yaşayan herkese uygulanabilecek bir tedavi değildir. Kişi belirli şartları sağlamalıdır. Dilerseniz bu koşulları sizler için maddeler halinde sıralayalım.

Saçların Tamamen Dökülmesini Bekleyin

Seyrek saç ekimi operasyonundan önce saçlarınızın tamamen dökülmesini beklemelisiniz. Bu süreç erkeklerde ve kadınlarda değişim gösterebilmektedir. Erkek tipi saç dökülmesinde kişinin saçların tamamen dökülene kadar beklenmesi gerekir. Bu durum yaş ilerledikçe artan bir dökülme çeşididir.

Kadın Tipi Saç Dökülmesinin Olmaması

Kadın tipi saç dökülmesinde saçın tamamı dökülür. Daha çok kadınlarda görülen bir dökülme olsa da erkeklerde de sık görülmektedir. Kadın tipi saç dökülmesinde saçlar her yerden eşit olarak döküldüğü için donör bölge verimsizdir. Bu nedenle genel olarak saç seyrelmesi ve tutmaması şeklinde olan bu tip dökülmelerde, saç ekimi yapılamaz. İnce saç ekimi yapmayı düşünen kişiler bu detaya dikkat etmelidir.

Seyrek Saç Operasyonu İçin Uygun Olan Kişiler;

  • Doğuştan saçları seyrek olan kişiler
  • Saç yapısı normale göre daha seyrek olan kişiler, seyrek saç operasyonu için uygundur.
  • Saçı herhangi bir hastalıktan sonra dökülen ve tedavisi olmayan kişiler operasyon için uygun görülmektedir.
  • Herhangi bir sebepten dolayı saçlarını lokal dökülen insanlar da aynı şekilde seyrek saç ekimi operasyonu için uygun kişilerdir.

Seyrek Saça Saç Ekimi Yapılır Mı?

Sadece seyrek saça sahip kişiler değil çeşitli hastalıklardan dolayı yara izi veya saç dökülmesi yaşayan kişiler de güvenle saç ekimi yaptırabilirler. Hem erkekler hem de kadınlar bu işlemden yararlanabilir. Seyrek saçlara saç ekimi yapılabilir. Bu, muayene sonrası daha net karar verilebilecek bir soru olsa da genel bağlamda ciddi bir sorun yoksa saç ekimi olumlu sonuç veren bir işlem olarak kabul edilir. Ama seyrek saça saç ektirmenin bazı olumsuz yönleri bulunmaktadır.

Seyrek saç ekimi herkeste işe yaramaz. Saçınızı doğal olarak kaybettiyseniz veya bir yaralanma nedeniyle saçlarınız dökülüyorsa, genellikle saçı eski haline getirmek için kullanılırlar. Nakillerin çoğu mevcut saçlarınızla yapılır, bu nedenle genel olarak incelme ve kellik olan kişilerin tedavisinde etkili olmazlar. Ayrıca “Saç Ekimi Sivilce Patlatmak” hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz ilgili makalemizi ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca 2021’in En güncel Türkiye’nin En iyi saç ekim merkezleri listesini incelemek isterseniz buraya bırakıyoruz.

Ali Ramazanoğlu
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.