Sigortalı Nakliyat Firmaları

01.04.2020
A+
A-
Sigortalı Nakliyat Firmaları

Türkiye’de sigortalı nakliyat firmaları hangileri, sigortalı nakliyat hizmeti almanın artıları nelerdir içeriğimizden tüm detayları ile öğrenebilirsiniz.

Nakliyat insanların en fazla ihtiyaç duyduğu hizmet sektörlerinden biridir. Her gün yüzlerce kişi bulunduğu evi, iş yerini veya bir alanda bulunan eşyalarını başka yerlere taşır. Bu taşıma işlemlerinde nakliyat sektörü devreye girer. Ülkemizde nakliyat firmaları oldukça fazladır. Fakat işini kaliteli, düzgün yapan ve sigortalı nakliyat yapan firma sayısı azdır. Nakliyat firmalarının çoğu eşyalarınızı taşırken dikkat etmeden, sırf para kazanmak amacıyla kalitesiz hizmet vermektedir. Bu durumda hizmet alan kişi yani müşteri hem maddi hem de zaman kaybı yaşamaktadır. Özellikle büyük şehirlerde yaşıyorsanız ve bir nakliyat firmasından hizmet alacaksanız mutlaka sigortalı nakliyat hizmeti alın.  Çoğu firma size sigortalı nakliyat yaptıklarını söyler fakat herhangi bir belge sunmaz. Böyle durumlarda mutlaka firmadan sigortalı nakliyat yaptığını kanıtlayıcı belgeleri isteyin. Böylelikle hem zamandan hem de paradan yana kendinize garantiye almış olursunuz.

Sigortalı Nakliyat Nedir ve Nasıl Yapılır?

Sigortalı nakliyat hizmetinde taşınacak olan tüm eşyalarınız sigortalanır. Buradaki amaç eşyalarınız taşınırken kaza, kayıp, doğal afetler olması durumunda size maddi açıdan zarar gelmesini engellemektir.  Nakliyat işlemlerinde dikkatsizlik ve taşıma olaylarında yapılan bilinçsizlik nedeniyle eşyalara sıkça zarar gelmektedir. Örneğin taşıma esnasında taşıma personellerinin eşyaları dikkatsiz taşıması kırılmalarına daha doğrusu zarar almalarına neden olabilmektedir. Küçük zararlar hemen hemen her taşımada olduğu için çok önemli değildir. Fakat büyük zararlar müşterinin maddi hasarına neden olmaktadır.

Bazen yurt dışı veya uzak illere yapılan nakliyat işlemlerinde genel merkezlerden eşyalar başka araçlara aktarma yapılabilmektedir. Bu tür durumlarda eşya kayıpları veya karışıklıkları yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda da herhangi bir maddi zarar görmemek adına sigortalı nakliyat yaptırılmalıdır. Sigortalı nakliyat yapan firmanın hangi sigorta şirketi ile çalıştığı da önemlidir. Bu nedenle piyasada bilinen ve güvenli olan sigorta firmaları ile anlaşması olan nakliyat firmalarından hizmet almanızı öneririz.

Sigortalı Nakliyat Fiyatları

Sigortalı nakliyat hizmetinin fiyatları değişkenlik göstermektedir. Evin büyüklüğü, taşınma yapılacak olan mesafeler arası uzaklık, şehirlerarası taşımacılık veya şehiriçi taşımacılık gibi hizmetlere bağlı olarak fiyat değişkenlik göstermektedir. En doğru fiyatı firmaları arayıp alabilirsiniz.

Betül Kılıç
Este Magazin Editörü
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.