Tüp Bebek Nedir? Tüp Bebek Fiyatları 2020

13.03.2020
A+
A-
Tüp Bebek Nedir? Tüp Bebek Fiyatları 2020

Tüp bebek nedir, tüp bebek fiyatları 2020 yılında ne kadar oldu, özel hastanelerde tüp bebek yaptırmanın maliyetini içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

Tüp bebek çocuk sahibi olmak isteyen çiftler için ilk akla gelen yöntemlerden biridir. Fakat tüp bebek her çifte yapılabilen bir uygulama değildir. Doğal yollar ile çocuk sahibi olamayan çiftlerin başvurduğu bu yöntem maddi ve manevi açıdan güçlülük gerektirmektedir. Tüp bebek tedavisine karar vermeden önce iyice araştırma yapılmalı ve süreç hakkında detaylı bilgi edinilmelidir.

Tüp Bebek Nedir?

Anne ve baba adaylarından birinde veya her ikisinde bulunan üreme hücrelerinin sayısının az olması, kalitesinin düşük olması gibi durumlarda yapılmaktadır. Anne adayına eğer yumurtalarında sorun var ise daha kaliteli, olgun kısacası döllenmeye uygun hale getirmek için yaklaşık iki hafta boyunca ilaç tedavisi yapılır. Bu süreçte erkeklerinde beslenmesine dikkat etmesi, zararlı maddelerden uzak durması gerekir. İlaç tedavisi süresi sona erdiğinde anne adayına yumurta çatlatma iğnesi yapılır. Bu iğne ile olgunlaşan yumurtalar çatlatılır. Çatlatılan yumurtalar uzman tarafından toplanır. Toplandıktan sonra baba adayından alınan spermler ile laboratuvar ortamında içerisinde özel bir sıvı bulunan kapta birleşmeye bırakılır. Birleşme olduktan yani embriyo oluştuktan sonra 3. veya 5.günde embriyo anne rahmine transfer edilir. Embriyo anne rahmine transfer edildikten sonra rahime tutunması beklenir. Eğer embriyo rahime tutunur ve her şey yolunda gider ise gebelik gerçekleşir. Bundan sonraki süreç normal gebelik ile aynıdır. Embriyonun rahimde tutunabilmesi için rahim kalınlığı önemli bir etkendir. Rahim kalınlığını istenilen seviyeye getirmek için işlem öncesi yapılan 2 haftalık ilaç tedavisine anne adayının dikkat etmesi önemlidir.

Tüp Bebek Fiyatları

2020 tüp bebek fiyatları tedaviyi yaptıracağınız hastane, uzman ve ülkeye göre değişiklik göstermektedir. Çoğu kişi tüp bebek tedavisini bu alanda oldukça ilerleyen ve başarısı yüksek olan Kıbrıs tüp bebek merkezlerinde yaptırabilmektedir. Kıbrıs’ta tüp bebek yapan yerlerin fiyatları genellikle paket fiyat olarak sunulmaktadır. Ulaşım, konaklama ve tedavi paket fiyat olarak sunulmaktadır. Bu nedenle dünyanın çoğu yerinden Kıbrıs’a tüp bebek ve donasyon tedavisi alanlarında ziyaretler yapılmaktadır. Kıbrıs’ta yapılan tüp bebek fiyatları ortalama 5 bin Euro
civarındadır. Türkiye’de ise yaşadığınız şehre göre bu imkanlar değişebilmektedir. Genellikle İstanbul ve Ankara’da tüp bebek alanında başarısı yüksek kurum ve uzmanlar yer almaktadır.

Ortalama bir bilgi vermek gerekir ise tüp bebek fiyatları 2020 yılı itibari ile 6 bin ve 10 bin TL arasında değişmektedir. Bu fiyatları özelliklede alanında uzman doktorlar ve kuruluşların başarısı etkilemektedir. Merdiven altı diye tabir edilen, çocuk konusunda çaresiz kalmış çiftlerin umutlarını çalarak bu işi ticaret haline getiren kuruluşlarda bu fiyatın daha altında tedavi yapılabilmektedir. Ama bu size maddi ve manevi anlamda daha fazla zarar verecek bir süreç geçirmenize neden olacaktır.

Betül Kılıç
Este Magazin Editörü
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.