Kök Hücre İle Organik Saç Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır?

17.02.2021
A+
A-

Organik Saç Ekimi Nedir? Kök Hücre İle Organik Saç Ekimi Nedir? Saç Kök Hücre Tedavisi hakkında detaylı bilgiler yazımızda.

Kök Hücre İle Organik Saç Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır?

Sağlık sektörünün ilerlemesi ile birlikte kök hücreler birçok alanda kullanılmaya başlanmıştır organik saç ekimi popüler olmaya başladı. Kök hücre ile yapılan tedaviler verimli olduğu için saç ekiminde de bu yöntem kullanılır. Kök hücre ile saç ekimi, saç nakli yapılmasının ardından daha gür ve güçlü saçların çıkmasında en büyük verimi sağlayan yöntemdir. Kök hücre ile yapılan saç ekiminin birçok avantajı vardır. Kök hücre ile yapılan saç ekiminde saçlar deriye çabuk uyum sağlar ve tedavinin sonuçlanması hızlı sürer.

Kök hücre ile yapılan saç ekimlerinde iyileşme süreci de hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Kök hücre ile organik saç ekimi işleminde ilk aşamada hastadan alınan yağ dokusu uzmanlar tarafından laboratuvarda incelenmektedir. Daha sonra santrifüj yapılarak zengin hale gelen dokuya saç ekimi yapılır. Bu sayede saç ekiminde doğal olmayan ürünlerin kullanılması önlenmiş olunur. Bu saç ekiminde herhangi yan etki de görüşmemektedir. Çünkü kök hücre dokusu hasta üzerinden alınmaktadır.

Organik Saç Ekimi Nedir?

Organik saç ekimini genel olarak ifade edersek, hastadan alınan kök hücreler ile saç ekimi yapılacak alanın hastanın kendi kök hücresi ile zenginleştirerek doğal saçlar çıkmasını sağlamaktadır. Kök hücre tedavisi saç ekiminde yüksek verim sağlamaktadır. Bazı durumlarda PRP tedavisi ile karıştırılmaktadır. Bu iki tedavi birbirinden farklı şeylerdir. PRP tedavisi kök hücre tedavisine göre daha kısa sürmektedir. Kök hücre tedavisi ile helan daha saç dökülmesi başlamamış kişilerde uygulanır. Kök hücre tedavisine saç güçlendirmesi adı da verilebilir.

Tıp biliminde bu tedaviye tıp bilimimde FUE adı verilmektedir. Bu tedavi öncesinde lokal anestezi işlemi yapılmakta ve mikro motor ile saç ekimi işlemi gerçekleştirilmektedir. Kök hücre tedavisi, saç ekiminin kesin verim sağlayacağı bir yöntem olduğu için bu tedaviye yönelim oldukça fazladır. Bu tedavi yöntemi sadece saç ekimi işlemine göre maliyetlidir. Bu nedenle her sağlık merkezi farklı fiyatlar verebilmektedir.

Kök Hücre İle Saç Ekiminin Tercih Edilmesinin Sebepleri

  • Bu yöntem diğer saç ekim yöntemlerine nazaran daha verimlidir. Çünkü hücreler yine hastadan alınır. Hastanın kıl çıkan bölgelerinden alınan kök hücreler hastanın saç ekilecek bölgesine enjekte edilir. Böylelikle saç ekilecek bölge saç çıkması için daha verimli alan olacaktır.
  • Bu işlem uzmanlar tarafından yani plastik cerrahiler tarafından yapılır. Sadece saç ekimi ise saç ekimi teknisyenleri tarafından yapılır.
  • Kök hücre tedavisi ile sadece saçın çıkması sağlanmaz. Çıkan saçların da daha güçlü ve gür kalmasını sağlar.
  • Organik kök hücre tedavi ile hastadan alınan organik yağ alınır. İhtiyaç halinde hastadan daha çok organik yağ alınabilir.
  • Diğer saç ekimlerinde kimyasal madde kullanılmaktadır. Bu kimyasal madde çıkan saçın zarar görmesine neden olabilir. Ancak organik saç ekimi işleminde kimyasal madde kullanılmaz. Sadece hastadan alınan yağ saç ekilecek bölgeye enjekte edilir.
  • Organik saç ekimi ile çıkan saçların bölgeye tutunması sağlanır. Sadece saç çıkmasında değil çıktıktan sonra saçın bölgeye tutunmasını güçlendirir.
  • Kök hücre ile saç ekiminde çabuk iyileşme görülür. Bunun yanında bu tedavi hastaya çabuk fayda sağlar.
  • Alınan hücre hastanın kendisinden alındığı için saçların vücuda alışması hızlı olur. Saçlar daha çabuk gür ve güçlü olarak çıkar.
  • Her insanda olan saç dökülme sorunu bu tedavi ile ortadan kaldırılmaktadır. Bu tedavi saç dökülmesini minimum seviyeye indirir.
  • Tedavinin en önemli avantajı doğal olmasıdır. Kimyasal madde kullanılmadan saç hücrelerinin bir yerden başka bir yere taşınması sağlanır. Bu da çıkan saçların doğal görünmesini sağlar.

Saç Ekimi Hakkında Bu İçerikler İlginizi Çekebilir;

Este Magazin
Güncel Estetik, Sağlık ve Kültür & Sanat Haber Portalı
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.